Pokud slyšíte nebo vidíte ptáky ve svém snu, pak takový sen symbolizuje štěstí, rovnováhu, spokojenost a náklonnost. Jedním z nejčastějších vysvětlení ptáků je svoboda. Sen, ve kterém na vás pták útočil, představuje strach z nevědomí a začíná znovu. Možná, že sen naznačuje, že jste statečný a jít do svého cíle. Pokud pták klesá, pak takový sen předpovídá nové poznatky a moudrost, které jste získali. Pokud pták vletěl do domu, pak takový sen představuje nové věci, aktivity nebo lidi, kteří přijdou do vašeho života. K dispozici je také možnost nové lásky nebo vztahů, které se dostanete do. Modrý pták by mohl naznačovat dobrou náladu sníra nebo by mohl ukázat smutek, že člověk trpí. Ptáci, kteří bojují ve snu, ukazují konflikty a boje ve svém okolí. Pták, který je zabit ve snu předpovídá o rozdrcených touhách a snech. Možná budete zklamáni důležitou otázkou ve vašem životě. Ptáci, kteří létají ve snu, ukazují nedostatek svobody ve svém vlastním životě. Možná chcete uniknout všem povinnostem, které máte, nebo máte jen velký tlak na některé lidi ve vašem životě. Létající pták může také naznačovat sexuální akt, protože se cítíme vychováni, když ho máme. Pokud pták vyšel z hnízda ve snu, pak to ukazuje, že jste připraveni být nezávislí. Pokud vidíte ptáka v kleci, pak takový sen oznamuje nedostatek svobody. Možná je ve vašem životě někdo, kdo vás drží příliš blízko, nebo činnosti, které děláte, vám nedávají dostatečnou svobodu, abyste vyjádřili své schopnosti. Když vidíte malého ptáka nebo že se narodili z vajíčka, pak takový sen ukazuje znovuzrození vaší osobnosti nebo obnovení některých fází ve vašem životě.

Snění a vidění straky je vysvětleno jako sen s důležitou symbolikou pro snílka. Tento sen znamená nespokojenost a nedorozumění a že musíte být opatrní, co říkáte a děláte. Snění a vidění mrtvé vrány je nejednoznačný symbol snů. Sny o tom mohou symbolizovat, že škodlivé zvěsti povedou k pádu jiného.

Snění a vidění pelikána, když sníte, je zvláštní znamení vašeho snu. Toto znamení označuje výživu a péči o ostatní.

Pokud jste viděli nebo slyšeli malého ptáka, pak takový sen naznačuje svobodu, inteligenci a důvěru. Je zde také možnost, že si lidé budou myslet, že jste něco udělali, i když ve skutečnosti ne. Sen také ukazuje, že máte možnost získat vše, co se vám líbí.

Sen o žlutém ptákovi symbolizuje svobodu nebo transcendenci problémů, které vnímáte. Sebeuvědomění nebo někdo jiný, kdo nemá žádná omezení. Cítím se dobře, když si ničeho nevšímám.

Vidět žlutého ptáka ve snu předpovídá štěstí, veselé počasí a zisk ve finančních záležitostech, ale ne tak dobrý v záležitostech srdce. Vidět žlutého ptáka přistát na jeho, označuje potíže, neštěstí, utrpení. Vidět žlutého ptáka nemocného nebo mrtvého předpovídá tragédii ve svých záležitostech.

Když snílek vidí nějaký černý pták, představuje neštěstí a selhání v budoucnu. Nicméně, některý z problémů a nepříjemných situací, budete mít, bude trvat jen dočasně po určitou dobu. Sen také symbolizuje vaši lenost při jednání s závažností máte. Každopádně, není pochyb o vaší schopnosti být produktivní osobou, ale jediný důvod pro vaše možné selhání je vaše lenost. Alternativně, černý pták symbolizuje zbožnost, ale pouze tehdy, když vidíte, že létat. Obvykle ptáci představují štěstí, radost a dobrý život a pouze tehdy, když pták je mrtvý nebo černá znamená zklamání a neštěstí.

Ptáci ve snech jsou symboly transcendence a osvobození. Utíkáme od omezení a omezení. Symbol pokroku směrem k úplnosti a harmonii. Jsou to vaše cíle, touhy a naděje. Typ a barva ptáka je velmi důležitá při dekódování významu (např. černí ptáci nebo supi nejsou pozitivními symboly). Sen o ptácích symbolizuje potenciál pro transcendenci a osvobození. Plány nebo příprava na překonání něčeho. Být velmi opatrný při práci pro cíle, které vám dávají svobodu. Člověk vidí mrtvé nebo umírající ptáky představují zklamání a selhání. Zabíjení ptáků může záměrně odrážet acidifikaci inspirativní myšlenku nebo svobodu někoho jiného. Sen o ptačích vejcích symbolizuje cíle, aspirace a naděje, které se vyvíjejí a bude nějakou dobu trvat, než bude realizován. Opak je pravdou, pokud jsou vejce druhu ptáka, který není pozitivní. Vidět létajícího ptáka symbolizuje transcendenci a vysvobození. Z vašich ramen byla zvednuta tíha a vy prožíváte pocit svobody. Vidět z ptáka v kleci symbolizuje touhu po svobodě nebo osvobození. V některých oblastech svého života se cítíte omezená a omezená. Vidět z modré barvy ptáka ve snu symbolizuje pozitivní transcendence nad negativism. Symbolizuje sílu myšlení, pravdy, pozitivní a dělat to, co víte, že je správné, za předpokladu, silnější roli. Je to také údaj o čištění a řešení konfliktů ve vašem životě. Sen o bílém ptákovi symbolizuje touhu překonat nebo překonat negativní situaci, která se obnovuje. Nakonec se rozhodnete uniknout špatné situaci poté, co se vyhnete tomu, aby byla držena. Bílý pták může být také reprezentace přesvědčení, že útěk ze špatné situace je dobrý nápad. Příklad: Muž snil o tom, že uvidí bílého ptáka. V reálném životě cítil, že jeho život je u konce, ale pak měl silný duchovní zážitek, který ho chtěl bojovat se svými problémy a překonat je.

Sen o šití slzy symbolizuje vaši touhu změnit problémovou situaci nebo vztah se závazkem. Šití různých pláten může odrážet závazek k nápadům. Šití, roztrhané oblečení může odrážet zralé nebo pokorné rozhodnutí. Případně šití, roztrhané oblečení může představovat osobní růst, změnit sami sebe, nebo se ujistěte, že už nikdy opakovat chybu nikdy znovu. Sen o šití celého kusu oblečení dohromady může představovat nový self-image, že pracujete na. Hodně tvrdé práce, aby se změnilo, kdo jste. Příklad: Mladá žena snila o tom, že ji pronásleduje hrozný pták se zobákem šicího stroje. V životě, že její rodiče se snažili opravit skutečné oblečení se nelíbilo, aby mohla nosit znovu.

Pokud vidíte ptáka ve snu, pak takový sen naznačuje uspokojení, které procházíte některými věcmi. Nicméně, potěšení, které obdržíte, nepřinese nic dobrého. Pokud je malý pták zabit ve snu, pak to naznačuje spory s vlastními rodinnými příslušníky.

Sen o polykání něco symbolizuje přijetí myšlenek nebo situací. Berete na určité vlastnosti myšlenek nebo emocí ze zkušeností, které máte na základě symboliky, co to je jste spolkl. Sen o vlaštovčí pták symbolizuje pohybující se na nebo nové začátky.