Pokud jste byli holení ve snu, pak to ukazuje, že děláte nějaké malé rozdíly ve vašem životě. Možná jste začal dělat něco nového, nebo našel hobby se vám líbí, že mění každodenní rutiny. Řez je také symbolem vašeho vzhledu před ostatními, což ukazuje, jak úhledný a čistý jste. Holení může také znamenat něco, co jste již ukázali ostatním, což znamená, že jste se zbavili něčeho, co již není potřeba. V některých kulturách holení je neoddělitelnou součástí vaší mysli, čištění, zvláště když to, co holí nejen vlasy vousů, ale i hlavu, takže pokud jste oholil hlavu znamená, že chcete být otevřenější o tom, kdo jste.

Sen s vousy tvář symbolizuje mění svou osobnost se změnami, nové nápady, nebo obětování špatné návyky. Existují negativní nebo zbytečné věci, které jste si mysleli, a jsou objektivní nebo self-kritický snaží změnit a zlepšit sami. Sen o vaší holicí hlavy symbolizuje oběti v tom, co si myslíte, nebo se vzdát návyků. Společný symbol pro lidi, kteří se snaží stát vegetariány. Sen o holení symbolizuje ztrátu nezávislosti. Člověk vidí od někoho, kdo holení nohy symbolizuje některé aspekty jeho osobnosti, která ztrácí nezávislost.

Sen o ochlupení symbolizuje sexuálně toužité myšlenky. Holení publika může odrážet abstinenci nebo ztrátu sexuálního zájmu.

Sen s oholenou hlavou symbolizuje obětování toho, co si myslíte. Symbolizuje vzdát se určitých myšlenek a chování, osobnostních rysů, často negativních. Oholená hlava je běžná, když člověk mění svůj životní styl. Příklad: Žena snila o holení hlavy. Ve skutečném životě se snažila být vegetariánkou. Oholená hlava odrážela její vzdání se svých starých neveganských návyků.

Sen o holé žiletce symbolizuje konflikt ve vašem životě, který musíte být naprosto dokonalý. Pocit, že perfektní přilnavost je nutná. Dochází k potížím, kde není prostor pro chyby. Sen o žiletce s identifikátorem symbolizuje vaši touhu obnovit problém k absolutní dokonalosti. Udělejte si čas, aby si něco v pořádku. Sada na holení zakoupená v obchodě, jako je Gillette, může odrážet lepší nápad na obnovení problému než někdo jiný. Příklad: Muž snil o tom, že si chce koupit holicí soupravu Gillette. V reálném životě, cítil, že jeho představa bytu prodávat dům své zesnulé babičky byl lepší způsob, jak zcela ukončit svou rodinu soupeří o vůli. Ostatní členové rodiny chtěli počkat a diskutovali o obchodních návrzích s majetkem, se kterým všichni nescháli.

Sen o obočí symbolizuje důstojnost a selský. Sen o ztrátě obočí symbolizuje ztrátu důstojnosti nebo sesllásku. Sen o holení obočí symbolizuje volbu, která dočasně zapomene na vaši důstojnost nebo se svou lásku. Stát se divné nebo volby, které ostatní nechápou, nebo respektovat to, aby ji ztrapnit. Vědomě jiní ztrácejí respekt.