Sen o stropu symbolizuje vaše pocity o omezení máte při dosahování cíle, vize, nebo úspěch. ~Jak vysoká byla laťka nastavena.~ Vyšší stropy mohou odrážet pocit omezení, která jsou vzdálená nebo že není mnoho, co lze udělat. Nižší maximální limity mohou odrážet povědomí o omezeních, jsou jasné a přítomné. Pozitivně, strop může odrážet, jak pohodlně se cítíte prochází situací, kdy nic nemůže zastavit, nebo že zúčtování hranice byly stanoveny. Negativní je, že strop může představovat pocity, které nemůžete dále pokročit. Sen být na stropě a dívat se na sebe symbolizuje pocit, že dosáhl limitu psychologicky nebo duchovně. Můžete si být vědomi sebe, že není schopen zlepšit sami v žádném případě. Sen o trhlině ve stropě symbolizuje nepohodlí, že bezpečná hranice není tak bezpečná, jak jste si mysleli. Pozitivně, to může odrážet novou příležitost, aby se pokrok, který se pomalu odhaluje sen o padající strop nebo speleologie symbolizuje pocity, které musí změnit celou situaci. Nevyhnutelná nebo nezastavitelná změna. Sen o vodě kapající ze stropu symbolizuje pocity nejistoty nebo úzkosti z budoucnosti. Pocity, že problém ve vašem životě se pomalu zhoršuje a nemůže být předcházet déle. Může to být také reprezentace nepříjemné pravdy nebo pomalu nevyhnutelnost povrchu. Sen o padajícím stropu symbolizuje pocity z toho, že se omezení zhoršují nebo že jsou nějakým způsobem vyloučena.

pokud sníte o tom, že uvidíte strop, pak takový sen ukazuje omezení, která jste si udělali. Možná sen naznačuje, že odstraníte tyto překážky a z širšího pohledu. Sen může také naznačovat duchovní aspekty vaší osobnosti, kde se podíváte výše.

Sen o místnosti symbolizuje myšlenky, nebo problémy, které se necítíte pohodlně diskutovat s ostatními. To je často poukazuje na sexuální problémy, osobní problémy nebo věci, které najdete trapné. Problémy se vztahy. Sen o otevření dveří vaší ložnice může představovat ochotu argumentovat, aby se zabývala konkrétními problémy. Zavření dveří ložnice může představovat pro vás rozhodnutí, aby některé záležitosti soukromé nebo něco jiného diskutovat otevřeně. Sen o pohledu z okna svého pokoje symbolizuje vaše vnímání budoucnosti v soukromých nebo osobních záležitostech. Co přijde později ve vztahu k vašim vztahům nebo tajemstvím. Sen o čištění vašeho pokoje může představovat rozhodnutí být konzervativnější nebo objektivnější o osobní nebo soukromé záležitosti. Případně se můžete zamyslet nad tím, jak si vyřizujete své soukromé nebo osobní záležitosti. Možná tě rozdrtil osobní problém. Příklad: Muž snil o tom, že uvidí strop a stěny v praskání svého pokoje. Bál se, že na něj spadne strop. V životě nedávno skončil s dlouholetým partnerem a nikdy se nebál, že je tak skutečný, aby se znovu zamiloval.

Snění a vidění střechy je nejednoznačným symbolem snů. Snění o tom může symbolizovat bariéru mezi dvěma stavy vědomí. Představuje ochranu vašeho svědomí, mentality a přesvědčení. Je to přehled toho, jak vidíte sami sebe a kdo si myslíte, že jste. Pokud spadnete ze střechy, naznačuje to, že nemáte pevný úchop a pevnou základnu na vaší pokročilé poloze. Snění, že střecha uniká, představuje rozptýlení, nepříjemnosti a nežádoucí vlivy ve vašem životě. Může to také naznačovat, že vám budou dominovat nové informace. Případně můžete navrhnout, že něco je konečně vaše. Možná, že někdo je uložení a přerušit své myšlenky a názory o vás. Snění, že strop klesá, naznačuje, že jste vysoké ideály se hroutí na vás. Možná nejste schopni žít podle svých vlastních očekávání.