Pokud sníte o svíčkách, pak takový sen naznačuje další štěstí, harmonii a klid ve vašem životě. Svíčky mohou také indikovat stabilní stav vašeho života, kde se cítíte v bezpečí a chráněné, ale také se snaží najít duchovní aspekty v sobě. Pokud zapálíte svíčky ve snu, pak to ukazuje moudrost a porozumění, které jste získali. Poznáváte lidi a situace ve svém životě takové, jak jsou. Svíčka, která je uhasena, označuje frustraci a nespokojenost. Možná nepoužíváš všechny své schopnosti a schopnosti. Snění o plachtění foukání, označuje aspekty mizí ve vaší osobnosti. Možná necháváš svou minulost za sebou a necháváš pár věcí. Pokud svíčka úplně hoří, pak takový sen naznačuje zadržení smrti a konec. Možná se bojíš, že zestárneš a ztratíš zářivé mládí, které jsi vždycky měla? Svíčky by mohly také představovat romantické aspekty ve vašem životě, a to zejména v případě, že svíčka je červená. Bělení je tvořeno svíčkami přináší skrytou vášeň, náklonnost a harmonii. Možná hledáte lásku a náklonnost, proto vaše podvědomí vytváří romantickou atmosféru osvětlenou svíčkou.

Vidět ze svíčky zapálené ve snu symbolizuje naději nebo možnost. Pozitivní výhled nebo víra v nejisté době. Přesvědčení, že vám důvěru v obtížných situacích. Případně můžete zažívat nějaké štěstí v těžkých časech. Sen o večeři při svíčkách symbolizuje zájem o další pocity během konce bdělé životní situace. Spoléhám se na zavírací dobu. Jiní dávají naději, sympatie nebo respekt, když skončil něco důležitého. Cítit se dobře, ukončit obtížnou situaci. Příklad: V předvečer smrti staré ženy snila o svíčkách zapálených v okně její ložnice. Svíčka zhasla a ona byla plná strachu. Svíčka se pak znovu objevila osvětlená oknem. Svíčka odráží naději a dobrého ducha, protože konfrontuje realitu smrti. Vybuchl, aby symbolizoval svůj strach z procesu umírání. Svíčka se objeví znovu osvětlené mimo okno reprezentovat pocity tím, že ví, že ona bude ok poté, co zemřela.

Sen o plachtění symbolizuje vaši schopnost orientovat se v nejistotě nebo negativních situacích. Jak dobře jste schopni řešit problémy těžkého života. Hladká navigace tvrdou vodou je známkou toho, že překonáváte potíže. Sen o navigaci neprozkoumaných vod symbolizuje stabilitu, když čelíte nejistým situacím, které jste nikdy předtím nezažili. Nedostatek zkušeností, ale manipulují dobře.

Snění, že se plavíte v klidných vodách, představuje, jak jde váš život a jak jste schopni vyrovnat se s životními problémy. Snění, že se plavíte proti větru naznačuje, že jste se potýkají s mnoha obtížemi.

Sen o vosku svíčky ukazuje mnoho činností, které snílek má ve svém bdělém životě. Možná budete muset dělat méně aktivity a pracovat tvrději. Na druhou stranu svíčka označuje čas, který již neexistuje, a zbývají pouze vzpomínky.